Home › Fóra › Fórum › Kytara a ukulele › Nový příspěvek: Kytara a ukulele
Dobrý den,
chápu Vás, jak to myslíte. Skutečně jsou na něm akordy skoro stejné, jako na kytaře, jen je jinak laděné, takže zazní akord jiný. Nejjednodušší mi přijde v klidu si projít základní lekce na ukulele a prostě si zvyknout na to, jak se jednotlivý akord hraje, než přepočítávat kytarové akordy. Pokud to tak opravdu chcete, pak shlédněte mé video o transpozici. To, co je na kytaře D, je na ukulele G, tedy o kvartu výš, je to tak se základními akordy. Co je na kytaře G, je na ukulele C. Tabulka na to není a ani nedoporučuji se na ni spoléhat. Akordů je jen pár, tedy hurá do základních lekcí a za chvíli to máte v ruce. 🙂