Home › Fóra › Fórum › Základní postavení rukou › Nový příspěvek: Základní postavení rukou
Dobrý den,
jak hrát pravou rukou ukazuji v 1. lekci kytary. Tedy jen přirozeně směrem dolů přejíždíte přes své nehty prstů a směrem nahoru přes nehet palce. Pokud nemáte žádné nehty, asi to nebude dobře znít, ale to je logické, pak je lepší použít trsátko.
Držení levé ruky u akordů – to je různé, protože podle postavení prstů natáčíte celou ruku.
Cvičit s metronomem je sice dobré, ale málokdo s ním dokáže hrát. Doporučila bych jej až ve chvíli, kdy hrajete skvěle, ale zrychlujete, pak se již totiž nemusíte soustředit na své ruce a kytaru, ale pouze na ten rytmus.
Zdraví Michaela